14 April 2024

XVIII i XIX Międzynarodowy Zlot Morsów w Mielnie

in Kultura

Już w czwartek 10 lutego nastąpi inauguracja XVIII i XIX Międzynarodowego Zlotu Morsów w Mielnie. Punktualnie o godz. 12.00 na deptaku zostanie odsłonięta rzeźba przyjaciela i młodszego brata dużego morsa stojącego przy wejściu na promenadę.

Rzecznik prasowy Mielna, Pani Mirosława Diwyk-Koza wspomina:

“Mały i wesoły morsik – plażowicz jest dziełem rzeźbiarza Romualda Wiśniewskiego i mimo, że nie jest oficjalnie zaprezentowany światu to już stał się atrakcją. Nadamy mu też symboliczne imię ale… to już czwartkowa niespodzianka. Zapraszamy!

Mamy także ambitny plan i wierzymy, że ta rzeźba zapoczątkuje nową tradycję w naszej gminie, a na mapie atrakcji turystycznych pojawi się cały szlak tematycznych morsików z humorem.

Tegoroczna impreza łączy dwie edycje Zlotu na którymi królować będzie wyjątkowy klimat hippie lat 70-tych, gdyż mottem zimowego morsowania są „Dzieci kwiaty w Bałtyku”. Szykuje się zatem prawdziwe Flower Power. I aż dwie wielkie kąpiele – jedna w sobotę, a druga z paradą ulicami miasta w niedzielę.

Zakończyliśmy rejestracje on-line i mamy 6.500 zgłoszeń. Co może oznaczać, że frekwencją kąpiących się w morzu pobijemy kolejny – zresztą nasz własny- rekord. Przypominamy, iż wejściówki można zakupić także w Biurze MZM przy ul. Lechitów 17a podczas trwania imprezy.

Dla miłośników zimowych kąpieli w Bałtyku, jak i sympatyków spotkań w Mielnie przygotowaliśmy kilka niespodzianek. I tak. Atrakcją będą Mistrzostwa Polski w Morsowaniu, które poprowadzi Valerjan Romanovski. Lista śmiałków zapisanych na ten wyczyn obejmuje 70 osób. Szkoła Morsowania z Valerjanem Romanovskim to przede wszystkim wprowadzenie do świadomego obcowania z zimnem – wiedza i ćwiczenia, poznawanie i przełamywanie własnych granic, umiejętność odnalezienia balansu w bliskości z naturą i samym sobą.

Będzie także mnóstwo dobrej muzyki podczas sobotniego Wielkiego Plenerowego Koncertu na specjalnie dedykowanej morsom i foczkom strefie. Zabawiać publiczność będzie zespół „Drugi Tydzień” i „Piersi”. Głośno będzie także za sprawą warsztatów bębniarskich na plaży, które poprowadzą Ryszard Bazarnik (dwukrotny zdobywca rekordu Guinnessa w łączeniu ludzi wspólnym graniem) oraz Bartosz Gułaj (występował m. in. na scenach w Polsce i za granicą u boku światowych gwiazd muzyki afrykańskiej).

Organizatorzy – Centrum Kultury w Mielnie – zadbali o rozmaite dodatkowe atrakcje dla ciała, ducha i umysłu. Zatem nie zabraknie Biegu Morsa na dystansie 5 km, Turnieju Mrozoodpornych, Pasowania na Morsa, Pałacu Ślubów gdzie Mors Lennon będzie czuwał nad ceremonią, Tańca „One Billion Rising” czy Kwiecistych Balia Party.

Nad bezpieczeństwem naszych gości czuwać będzie w wodzie, na plaży, i na ulicach Mielna łącznie ponad 300 osób (w tym ratownicy wodni, nurkowie, lekarze, wolontariusze, służby policyjne, ochrona).”

Zapraszamy na stronę aby poznać szczegóły poszczególnych eventów w ramach MZM – https://zlotmorsow.mielno.pl/#/zlot/program

Redakcja „Koszalin na Fali” również serdecznie Państwa zaprasza na to wydarzenie.

 

in Kultura
Inne artykuły

Zaproszenie na wernisaż pleneru plastycznego „Silesia Tak Art” w Mielnie

13 maja 2022

13 maja 2022

W imieniu Stowarzyszenia Silesia Tak Art z Tychów mamy przyjemność zaprosić Państwa na uroczysty wernisaż, podczas którego zaprezentowany zostanie dorobek...

„Jaś i Małgosia” – operowa baśń w Filharmonii Koszalińskiej

25 kwietnia 2022

25 kwietnia 2022

Już wkrótce w Filharmonii Koszalińskiej będziecie Państwo mogli zobaczyć i usłyszeć ponadczasową baśń braci Grimm w operowej wersji Engelberta Humperdincka....

Z kamerą wśród języków, odc. 3: Czy Jackowi Soplicy podano czarną polewkę?

15 grudnia 2021

15 grudnia 2021

W trzecim odcinku nowej serii „Z kamerą wśród języków”, Kamil Barański porusza ciekawą kwestię związaną z naszą epopeją narodową –...

Józef Piłsudski w polskiej poezji – dr Piotr Chrzczonowicz

15 listopada 2021

15 listopada 2021

Z okazji kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, prezentujemy materiał, przygotowany przez doktora Piotra Chrzczonowicza.

Święto Niepodległości w Gminie Mielno

15 listopada 2021

15 listopada 2021

Święto Niepodległości w Mielnie W ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości, jak co roku, Gmina Mielno wypełniona była większymi oraz mniejszymi...

Wywiad z Andrzejem Rybińskim

28 października 2021

28 października 2021

Mamy zaszczyt zaprezentować Państwu wywiad z gwiazdą polskiej estrady – Andrzejem Rybińskim.

Sztuka na fali – dr Piotr Chrzczonowicz – cykl o Cyprianie Kamilu Norwidzie, część 5

24 września 2021

24 września 2021

Dziś obchodzimy dwusetną rocznicę urodzin Cypriana Kamila Norwida. Emitujemy kolejny, piąty już odcinek z cyklu „Sztuka na fali”, poświęcony Jego...

Sztuka na fali – dr Piotr Chrzczonowicz – cykl o Cyprianie Kamilu Norwidzie, część 4

10 sierpnia 2021

10 sierpnia 2021

Zapraszamy na kolejną część naszego cyklu „Sztuka na fali”.

Sztuka na fali – dr Piotr Chrzczonowicz – cykl o Cyprianie Kamilu Norwidzie, część 3

1 lipca 2021

1 lipca 2021

Zapraszamy na kolejny odcinek z cyklu „Sztuka na fali”.

Sztuka na fali – dr Piotr Chrzczonowicz – Cyprian Kamil Norwid na emigracji

24 maja 2021

24 maja 2021

Wczoraj, 23-ego maja 2021 roku obchodziliśmy 138 rocznicę śmierci wielkiego polskiego wieszcza – Cypriana Kamila Norwida.

Sztuka na fali – dr Piotr Chrzczonowicz – Cyprian Kamil Norwid, życie i twórczość

11 maja 2021

11 maja 2021

Zapraszamy na nasz nowy cykl zatytułowany „Sztuka na fali”. Prezentujemy jego pierwszą część, która poświęcona jest czwartemu polskiemu wieszczowi –...

Komentarze