20 May 2024

Misja


Koszalin na Fali jest miejscem stworzonym przez społeczników dla… społeczników. To pierwsze media obywatelskie w Koszalinie – media z prawdziwą misją społeczną.

Koszalin na Fali?

Do Bałtyku nie mamy daleko, więc dlaczego nie wskoczyć na falę? A gdyby tak zabrać na nią cały Koszalin, by popłynąć tam, gdzie dusza zapragnie…?

🙂

Jesteśmy z Koszalina i okolic, znamy mnóstwo ludzi z regionu, znamy jego historię i chcielibyśmy, aby wspólnie z innymi mieszkańcami tego obszaru budować społeczeństwo obywatelskie, czyli takie, które aktywnie angażuje się w życie społeczno-gospodarcze, zabiera głos zarówno w sprawach ważnych, jak i drobnych, czy w końcu realizuje podstawowy obowiązek obywatela, szukając prawdy i odpowiedzi na wszelkie istotne pytania. Nie ma rozwoju lokalnego, czy regionalnego bez społeczeństwa obywatelskiego, lecz niestety czasami o tym się zapomina.

Po co komu media obywatelskie?

Obecnie ludzie są wręcz zmuszeni przez otoczenie do bardzo szybkiego życia, bez chwili na refleksję, czy rozmowę. Taką samą drogą podążają media przedstawiające rzeczywistość zupełnie powierzchownie, nie pozostawiając przy tym miejsca do przemyśleń. Między innymi właśnie z tego powodu powstała platforma, która pozwoli zająć się pewnymi sprawami na serio, rzeczywiście analizując poruszane kwestie, a nie tylko o nich informować.

Informować, czy dyskutować?

Koszalin na Fali ma być pewnego rodzaju hybrydą, czyli miejscem, w którym znajdzie się przestrzeń na zastanowienie się nad wybranymi sprawami, na dyskusję i wyciąganie płynących z tego wniosków. Trzeba pamiętać, że bez dyskusji nie byłoby rozwoju człowieka, rozwoju ludzkości.

Dziennikarzem każdy zostać może!

Media obywatelskie, jak sama nazwa wskazuje, mają być skierowane do obywateli… mają też być przez nich tworzone. Od teraz każdy może zostać dziennikarzem obywatelskim poprzez przygotowywanie materiałów, które potem będą mogły zostać tutaj opublikowane. Zatem do dzieła!

🙂